Ortodonti Tedavisi

Ortodonti Nedir?

Ortodonti normal diş yapısının olması gerektiğinden farklı ve çapraşık olan diş yapılarının bozukluğunu düzeltmeye yönelik eğitim almış diş hekimlerinin uzmanlık alanıdır. Ortodonti tedavisi normal diş yapısının olması gerektiğinden farklı ve çapraşık olması durumunda bu sorunun düzeltilmesi için ağız, diş, ve kafa yapısını inceleyerek dişlerdeki çapraşık diş problemlerini düzeltip, kişinin istediği dişlere kavuşmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Ortodonti Tedavisini Gerektiren Durumlar

  • Çene bozukluğunun tedavi edilemediğinde
  • Ağız bakımının dişlerdeki bozukluklardan dolayı yapılamadığı durumlarda,
  • Hasta çiğneme işlemini yapamadığında,
  • Çene kemiği yamukluğu gibi sorunlar varsa,
  • Estetik açıdan daha güzel bir gülüşe sahip olmak istenmesi, Konuşma bozuklu dişlerden kaynaklı ise sorunu ortadan kaldırmak için ortodontik tedavi yöntemleri kullanılır.
Ortodonti Fiyatları Ümraniye
Invisalign Ümraniye

Telzi Ortodonti (Invisalign)

Şeffaf plak ile telsiz ortodonti tedavisi; yüksek teknolojide üretilen, çapraşık ve ayrık diş tedavisinde kişiye özel yapılan şeffaf plaklar (aligner) ile dişleri düzeltmek üzere uygulanan tedavi yöntemidir. Dişlerin etrafını saran şeffaf plaklar kullanılır. 3 boyutlu bilgisayar teknolojisi ile üretilen şeffaf plaklar sayesinde dişleriniz konumlanması istenen yöne doğru minimal hareketlenmeler sağlanarak istediğimiz yere yerleşmelerini sağlarlar.

Ortodonti Tedavi Fiyatları

Ortodonti Tedavi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi vermek için doktorumuzun ağız içi muayene etmesi gerekmektedir. Dilerseniz ücretsiz diş muayenesi için aşağıdaki formumuzu doldurabilirsiniz.

Sizi Arayalım!