Diş Beyazlatma Ümraniye

Diş Beyazlatma İşlemi Nedir?

Etkileyici bir gülümsemenin anahtarı pırıl pırıl ve bembeyaz dişlerdir.Diş beyazlatma; çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini; kişiye özel birkaç ton açmak için uygulanan kozmetik bir çözümdür.

Dişler Neden Sararır?

Dış Renklenme: Kahve, çay, gıda boyaları, sigara kullanımı gibi diş yüzeyine dışarıdan etki eden kimyasallar nedeniyle zamanla diş renginde sararma veya koyulaşma görülebilir.

İç Renklenme: Diğer sararma nedenleri ise; dişin büyüme ve gelişme dönemini kapsayan çocukluk çağlarında ateşli hastalık, ilaç kullanımı, dişin uğradığı travmalar, enfeksiyonlar, çürükler veya yaşlanma ile görülürler.

Dişlerini beyazlatmak isteyenler, diş beyazlatma için evde uygulanabilen basit yöntemlere veya diş hekimi tarafından uygulanan profesyonel tekniklere kadar geniş bir yelpazede yer alan seçeneklerden birine yönelebilir.

Profesyonel Diş Beyazlatma

Ağartma (bleaching): Diş hekimi tarafından gerçekleştirilen bu işlemde karbamid peroksit veya hidrojen peroksit kullanılır. Bu işlem sayesinde içsel (intrensek) nedenlerle renk değişikliğine uğrayan dişlerde beyazlama sağlanır. Klinik şartlarında oldukça hızlı ve etkili sonuçlar alınabilir.

Aparat (tray) Uygulaması: Diş beyazlatmada kullanılan maddeleri içeren bir jel ile kaplanmış ve kişiye özel hazırlanan diş aparatlarının evde 30 dakika ile 1 saat arasında takılarak uygulanması ile dişler beyazlatılabilir.

Diş Beyazlatma Ümraniye
Diş Beyazlatma Fiyatları Ümraniye

Diş Beyazlatma İşlemi Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Beyazlatma sonrası çoğu hastada az ya da çok hassasiyet görülebilmektedir.Bu hassasiyet en fazla üç gün içerisinde kaybolmaktadır.

Hekiminizin önerdiği hassasiyet giderici macun kullanımı bu sorunu azaltacaktır.

Özellikle ilk üç gün (ideal olarak bir hafta on gün) her türlü renk verici yiyecek ve içecekten (sigara, çay, kahve, kola, şalgam, kırmızı şarap, vişne, salça içeren yiyecekler vb.) uzak durulmalıdır.

Günde en az iki kez diş fırçalayan, altı ayda bir düzenli kontrollerini yaptıran, sigara kullanmayan ve aşırı çay, kahve tüketmeyen hastalarda beyazlatmanın etkisi uzun sürer.

Sizi Arayalım!