Ümraniye İmplant Tedavisi

İmplant Nedir?

İmplant, eksik dişlerin yerine çene içerisine yerleştirilen, vida şeklinde yapay bir diş köküdür. Çene kemiğinin titanyum maddesini vücudun bir parçası olarak algılamasından kaynaklı implantlar titanyumdan yapılmaktadır. Bu yüzden yüksek doku uyumu gösteren implantların başarı sağlama oranı yüksektir. İmplantlar ağıza en uygun ve doğal bir şekilde restore edilir. İmplantın en büyük özelliği komşu dişlerin kesilmeden uygulanabilir olmasıdır. Bir diş eksiği olan ya da hiç dişi olmayan bireylere kadar bir çok hastada uygulanabilir olması önemlidir.

İmplant uygulamasının ardından hastalar güvenli bir şekilde herşeyi yemeye devam edebilir. Hastalar dişlerini yeni ya da uzun zaman önce kaybetmiş olsalar bile implant uygulaması yapılabilir. İmplantlar, doğal diş gibi görünür, hissettirir ve çiğneme fonksiyonunun yapılmasını sağlar.

İmplant Fiyatları Ümraniye
İmplant Doktor Randevu Ümraniye

İmplant Tedavisinin Faydaları

İmplantların üzerine yapılan protezler daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonların kazanılmasını sağlar. En önemli faydası çene kemiğinin dişsiz kalması durumunda kemik erimesinin engellemesidir. İmplant sağlam dişlere dokunmadan, ihtiyacı olan bölgelere uygulama yapılmasını sağlar. Bütün dişlerini kaybetmiş hastalara implant sayesinde sabit protez yapılabilir. Estetik bir görünümün yanında diğer tedavilere göre ağız içi dokuların daha sağlıklı korunmasını sağlar. Estetik bir görünüm ile özgüvenin geri kazanılmasında ve daha mutlu bir yaşam sürdürülmesinde etkili olur.

İmplant Tedavi Fiyatları

Ümraniye İmplant Tedavi fiyatları hakkında sizlere sağlıklı bilgi vermek için doktorumuzun ağız içi muayene etmesi gerekmektedir. Dilerseniz ücretsiz diş muayenesi için aşağıdaki formumuzu doldurabilirsiniz.

Sizi Arayalım!